کفش چرم در تبریز

 

چرم هر منافذ و خراش داستانی از زندگی حیوان را بیان می کند. از سال ها پیش ، بشر از چرم برای کاربردهای مختلفی استفاده کرده است، اما یکی از رایج‌ترین آن‌ها، کفش‌سازی است. در واقع حیوانات مختلف چرم هایی با کیفیت های متفاوت تولید می کنند. در ساخت کفش چرم در تبریز از حیواناتی از جمله :

بوفالو

فیل

کانگورو

شترمرغ

تمساح

مارمولک

مار

و …

استفاده می شود.

جدای از ساخت کفش، نکته مهم دیگر انتخاب و کیفیت کفش چرم در تبریز  است. چرم در اصل پوستی است که از حیوانات مختلف تهیه می شود و ویژگی های مختلفی دارد. هر چرم مراحل زیادی را طی می کند تا نتیجه نهایی را ایجاد کند. برخی از آنها برای استفاده خشن تر و مقاوم در برابر خش هستند در حالی که برخی دیگر ظریف تر هستند.

چرم ماده ای جای گرفته در تاریخ

مشخص نیست دقیقا چه زمانی برای اولین بار از چرم برای ساخت کفش استفاده شد، اما اولین کشف توسط باستان شناسان در غار ارمنی در سال 2010 پیدا شد. این کفش از یک تکه پوست گاو ساخته شده است.  تخمین زده می شود که این کفش 5500 سال قدمت داشته باشد. (بین عصر حجر و عصر برنز)

باستان شناسان معتقدند اولین کفش پوشان، نقاشی های شکارچیانی است که در غار آلتامیرا در اسپانیا پیدا شده اند و قدمت آن به حدود 15000 سال قبل می رسد.

قدیمی ترین کفش واقعی یک جفت صندل بود که ۸۳۰۰سال قدمت دارد و از جنس گیاهان است که توسط باستان شناسان غار تحقیقاتی آرنولد در میسوری، ایالات متحده آمریکا کشف شد.

در کل تاریخ کفش میتواند به ۵ قسمت تقسیم شود :

-قبل از تاریخ (دو و نیم میلیون سال قبل از میلاد مسیح تا ۱۲۵۰ سال قبل از میلاد)

۲-دوران باستان(۱۲۵۰قبل مسیح تا۴۷۶بعد از میلاد)صندل مصری

۳-قرون وسطی(۴۷۶تا۱۴۵۳)پاشنه دار(برای اشراف زاده ها بود)، پولاین(دوره گوتیک )،پتین

۴-اوایل دوران مدرن(۱۴۵۳تا۱۹۱۸ )نوک گرد، شپینز،فورک، میول، پاشنه قرمز،کفش های مینیاتوری، مدل شرقی

۵-دوران مدرن(۱۹۱۸تا کنون) «برندderici امروزه با کیفیت بینظیرش و جنس فوق العاده اش جایگاه ویژه ای در کفش های چرم تبریز جای گرفته است»

چرا کفش چرم ؟

علاوه بر زیبایی، بسیار بادوام و ماندگار است. چرم همچنین بسیار مقاوم در جذب آب و در عین حال قابل تنفس است و آن را به ماده ایده آلی برای یک کفش راحت تبدیل می کند.

چرم طبیعتاً در برابر پاره شدن، شکافتن، ترک خوردن و ساییدگی مقاوم است، به این معنی که برای کسانی که مادام العمر به دنبال خرید هستند، انتخابی هوشمندانه است. تولیدکنندگان کفش هنوز مواد مصنوعی را پیدا نکرده اند که به سختی یا ماندگاری چرم باشد، بنابراین همیشه گزینه ای فوق العاده برای خرید است.

چرم بسیار بادوام است و با مراقبت مناسب می تواند چندین دهه دوام بیاورد. به سرعت پاره نمی شود. بسیاری از صنعتگران چرم درجه یک کار خود را حتی برای ۱۰۰ سال تضمین می کنند.

به علاوه ‍‍‍، به راحتی می توان با یک پارچه نرم و آب و صابون به راحتی تمیز کرد.

به دلیل موارد ذکر شده حتی میتوان از دید سرمایه گذاری هم به کفش چرم در تبریز نگاه کرد.

چند نکته برای نگهداری چرم

وقتی کفش چرم تبریز خریداری کرده باشید، همیشه باید قبل از پوشیدن از یک ضدآب استفاده کنید. ضد آب برای کفش شما یک لایه محافظ در برابر باران ایجاد می کند و به افزایش طول عمر آنها کمک می کند.

چند روش برای مراقبت بیشتر از کفش چرم:

چرم را به طور مرتب واکس کنید. (دقت داشته باشید مارک واکس خیلی مهمه )

کفش ها را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

کفش های خود را با دست بشویید. (در صورت لزوم)

یک لایه به کف پا اضافه کنید.

جوراب یادتون نره .

با کفش های خود مانند مراقبت از پوست رفتار کنید.